Mądra Mysz – Zuzia. Zuzia obchodzi urodziny.

Mądra mysz – zuzia. Zuzia obchodzi urodziny (najchętniej wybierane)autorstwa Liane Schneider z ilustracjami Evy Wenzel-Bürger to kolejna pozycja z serii o wesołej dziewczynce skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, którą pokochali mali czytelnicy, a dorośli – rodzice i nauczyciele docenili jej walory wychowawcze i edukacyjne. Cała seria została w Polsce wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina. 

Zuzia obchodzi urodziny

Nadszedł długo wyczekiwany przez Zuzię dzień i dziewczynka nareszcie obchodzi swoje piąte urodziny. Jednak, jak to z każdym ważnym dniem jest, poprzedzony został szczegółowymi planami i przygotowaniami, które tylko wzmagały podekscytowanie dziewczynki. Kiedy wreszcie zbudził ją ten upragniony poranek, atrakcjom i przyjemnościom nie było końca. Ulubione smakołyki na śniadanie, wymarzone prezenty, świętowanie z grupą w przedszkolu i wreszcie najważniejsze wydarzenie dnia – przyjęcie urodzinowe w gronie najlepszych przyjaciół. Dzięki pomysłowości rodziców Zuzi, ale także i zaangażowaniu małych uczestników zabawy, Zuzia miała doskonałe urodziny, po których pozostaną nie tylko prezenty, ale przede wszystkim wspaniałe wspomnienia. 

Książeczka “Zuzia obchodzi urodziny” choć cienka i niepozorna niesie ze sobą ważne przesłanie. Uczy dzieci, że najważniejsze w świętowaniu urodzin nie są otrzymane prezenty, kolorowe dekoracje czy ulubione smakołyki, ale towarzystwo osób w których gronie czujemy się najlepiej.  Pomaga również przyszłym jubilatom przygotować się do tego wyjątkowego dnia, a nawet podsuwa pomysły w jaki sposób go uświetnić. 

Seria Mądra Mysz. Zuzia

Seria Mądra Mysz. Zuzia to cienkie, ale wartościowe książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ich główna bohaterka zmaga się z takimi samymi sytuacjami jak jej czytelnicy, stawia czoło podobnym trudnościom, dzięki czemu pomaga dzieciom przygotować się na nie lub z nimi uporać. Zuzia staje się ich dobrą koleżanką, z której doświadczenia mogą czerpać. Dzięki niej wiele przedszkolaków lepiej poradziło sobie między innymi z pierwszą wizytą u dentysty czy pierwszym lotem samolotem.