Kolejna propozycja w ramach edukacyjnej serii przygód kilkuletniej Zuzi

 
Kolejna część edukacyjnej serii książek dla dzieci od 3 roku życia. Tym razem bystra Zuzia obchodzi urodziny i urządza swoje wymarzone przyjęcie. Kolejna porcja zabawnych i pouczających najmłodszych przygód Zuzi, która od lat edukuje i bawi. Po lekturze książki “Mądra mysz – Zuzia. Zuzia obchodzi urodziny” dzieci dowiedzą się, jak wyglądają przygotowania do przyjęcia oraz co tak naprawdę jest w nim najważniejsze.

O czym jest książka?

Liane Schneider opowiada o kolejnej bardzo ważnej w naszej kulturze zabawie okolicznościowej, w której uczestniczył lub uczestniczyć niebawem będzie każdy kilkulatek – czyli przyjęcie urodzinowe. Po lekturze najmłodsi czytelnicy dowiedzą, jak przebiega taka zabawa, jak powinno się na niej zachowywać, a także, co na takiej uroczystości można zjeść. Autorka krótkiej historyjki podkreśla także, jak ważną częścią każdego przyjęcia urodzinowego są bliscy i przyjaciele. Dzieci zostaną zaznajomione z tym, co warto w tak wyjątkowym dla siebie dniu docenić i co tak naprawdę się liczy. Prezenty są miłą częścią takiej ceremonii, ale wciąż mniej ważną niż obecność przyjaciół. 

Seria przygód Zuzi edukuje i bawi

W skład serii książek pouczających i jednocześnie urzekających obyczajowymi opowiadaniami, wchodzą m.in. “Zuzia idzie do przedszkola”, “Zuzia jest chora” czy “Mądra Mysz Zuzia – korzysta z nocnika”. Wszystkie te propozycje pozwalają dziecku zrozumieć, jak funkcjonuje świat, co robić, gdy coś im się przydarzy, jak dogadywać się z rówieśnikami, czy chociażby jak zachować się u fryzjera. Najmłodsi czytelnicy zostają zapoznani z nowym słownictwem i jego znaczeniem, zawodami, miejscami czy pozornymi przedmiotami życia codziennego. Każda z książek jest połączeniem świetnej zabawy z edukacją. Dzieci mogą śledzić zachowanie kilkuletniej Zuzi, a następnie je odtwarzać, gdy znajdą się w takiej samej sytuacji. Najmłodszy czytelnik podczas słuchania  perypetii Myszy ćwiczy swoją koncentrację, umiejętność słuchania i rozumienia, a także kształtuje swoją świadomość.